Przejdź do głównej zawartości

Małymi krokami w przyszłość...




 W dniu 23 września 2019r. wybraliśmy się na wycieczkę do Instytutu Fizyki Polskiej Akademii Nauk oraz na Wydział Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego.
W Instytucie Fizyki Polskiej Akademii Nauk obejrzeliśmy prezentację pt. „Żarówka i co dalej?”. Były w niej zawarte informacje na temat historii źródeł światła. Wszystko zaczęło się w prehistorii od ogniska i łuczywa. Potem przyszła kolej na kaganek i świecę. W historii źródeł światła kluczowe miejsce zajmuje również wynalezienie lampy naftowej i gazowej. Czy wiedziałeś, że pierwsza na świecie lampa uliczna zapłonęła w Polsce w Gorlicach w 1854r.? Następnie wraz z żarówką przyszła era elektryczności. Nowe źródła światła są wydajniejsze, a aktualnie najbardziej zaawansowanym źródłem energii są diody OLED i QLED, które są wytwarzane z materiału organicznego.
Pierwszą rzeczą, jaką poznaliśmy na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych były zasady rekrutacji. Następnie obejrzeliśmy krótki film, pokazujący przebieg badań terenowych studentów tego wydziału. Utwierdziło nas to w przekonaniu, że studia na tym kierunku otwierają drogę do zwiedzenia różnych pięknych miejsc, a ponadto wiele umów międzynarodowych uczelni pozwala wybrać się nawet poza granice naszego kraju. Następnie zostało przedstawione nam pojęcie geoinformatyki i braliśmy udział w tworzeniu internetowej mapy myśli związanej z tym tematem.
Jeśli jesteś uczniem szkoły średniej i masz zamiar zdawać na maturze rozszerzoną geografię, to akcja „Ogarnij gegrę” na tym wydziale jest stworzona specjalnie dla ciebie! Jest to bezpłatny kurs, który pomoże ci przypomnieć sobie wszystkie najważniejsze zagadnienia z geografii w tydzień. Brzmi zachęcająco?
Podsumowując, mimo tego, że nie wszystko szło po myśli organizatorów (maszyny odmawiały im posłuszeństwa), to wróciliśmy stamtąd z nową porcją wiedzy.

 



 



 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Polscy poeci XX wieku

Planowanie własnej kariery zawodowej

      Jak zacząć planowanie swojej kariery zawodowej ? Jak dobrze wybrać swój przyszły zawód? Wybór zawodu, jaki się będzie się wykonywać jest jedną z najważniejszych decyzji jakie musimy podjąć w życiu. Pod uwagę musimy wziąć wiele czynników, ponieważ od tego zależy nasza przyszłość.   Są to m.in. zainteresowania, predyspozycje, osobowość, sytuacja na rynku pracy, stan zdrowia. Aby podjąć właściwą decyzję trzeba ocenić wady i zalety zawodu oraz swoje mocne i słabe strony. Należy dobrze to przemyśleć i przeanalizować pod kątem różnych kryteriów. Człowiek przy wyborze pracy w dużej mierze powinien opierać się na swoich zainteresowaniach. Należy zastanowić się co lubimy robić, co najbardziej nas pasjonuje oraz co daje nam motywację i popycha do działania. Musimy pomyśleć co daje nam największą przyjemność i w jakim środowisku oraz sytuacjach czujemy się najlepiej. Przed wyborem zawodu należy wstępnie ustalić swój plan i cel na życie. Młody człowiek musi zastanowić się co t
  Dlaczego warto uprawiać sport? Jeśli chcesz mieć więcej energii, czuć się lepiej i wyglądać młodo? – Lekiem na to wszystko jest sport! To dobry sposób na chandrę, złą pogodę czy odreagowanie stresu. Zaprzyjaźnij się ze swoją ulubioną dyscypliną, a będziesz czerpać z tego przyjemność za każdym razem.     Poniżej kilka krótkich argumentów, dlaczego warto? 1. Sport to przyjemny i prosty sposób na spędzanie wolnego czasu. Wyjście na siłownię, taniec czy basen ze znajomymi, to czynności o wiele ciekawsze od siedzenia w domu. 2 . Sport to zdrowie każdy Ci to powie! Niezależnie od wieku uprawiając sport poprawiasz kondycję swojego ciała, m.in wydolność organizmu, dotlenia tkanki, wzmacnia kości, zwiększenie odporności. 3 . Sport uczy i wychowuje- przede wszystkim wytrwałości i pokory. Pamiętaj, że wysiłek, który wkładasz i granice, które pokonujesz zmieniają Cię na zawsze! 4. Sport poprawia myślenie! Ruch na świeżym powietrzu dotlenia mózg, dzięki czemu poprawia Two